22 / jún

15 dôvodov, prečo je WordPress správnou voľbou pri tvorbe webstránky

#WordPress #WordPressDevelopment #WordPressProgramovanie
Človeku, ktorý sa aktívne pohybuje po internete, určite neunikol fenomén s názvom WordPress. Ide o redakčný publikačný systém (resp. CMS - content management system, teda systém na správu obsahu), ktorý spôsobil menšiu revolúciu v tom, ako sa tvoria webstránky.

Svojou jednoduchosťou a efektívnosťou totižto umožnil stať sa kvázi webdizajnérom každému. Za trinásť rokov svojej existencie ďaleko predčil svoju konkurenciu a akonáhle uzrie svetlo sveta nový publikačný systém, zákonite je porovnávaný práve s WordPressom. V drvivej väčšine prípadov neúspešne. Intuitívnosťou používania (no nielen ňou) si vyslúžil neohrozené prvenstvo vo svojej kategórii. Poďme si teda povedať niečo o výhodách tohto systému a prečo ho vlastne používa zhruba každý štvrtý web na internete.

Najväčšou devízou je finančná nenáročnosť

WordPress je totižto zadarmo!

WordPress programovanie je intuitívne a zvládne ho každý

WordPress je jednoduchý na používanie. Pridať nový príspevok, obrázok, video či interaktívny prvok nikdy nebolo jednoduchšie. Po krátkom úvodnom zoznámení sa s týmto systémom bude všetko otázkou zopár klikov. A ešte si popritom stihnete aj vypiť kávu.

Pripsôsobte si WordPress podľa svojho gusta

Pozeraje sa na WordPress ako na akýsi hnací motor vašej webstránky. Zabezpečuje plynulosť a funkčnosť vášho webu, avšak to, ako vyzerá karoséria, je už len na vás. Tento redakčný systém je totižto mimoriadne prispôsobiteľný. Veľmi jednoducho si ho dokážte upraviť na svoj obraz, k dispozícii máte tisícky štýlov (tzv. themes), pomocou ktorých sa viete pohrať s dizajnom a celkovým vizuálom vašej webstránky. Veľmi užitočné, najmä ak chcete váš web urobiť súčasťou korporátnej identity.

Tvorba webstránok cez WordPress si nevyžaduje žiadne dodatočné aplikácie

Na úpravu svojho webu nepotrebujete žiaden softvér. Stačí vám počítač s prístupom k internetu a svoju webstránku môžete upravovať z akéhokoľvek miesta na zemi. Zadáte prihlasovacie meno, heslo a už robíte potrebné úpravy.

Ste sám sebe pánom

Vy ste šéfom. WordPress je nastavený tak, aby tvorbu webstránok cez túto platformu zvládol každý. A nepotrebujete k tomu žiadne vedomosti ohľadom HTML, PHP či iných cudzojazyčných skratiek. Odpadá teda otravná povinnosť volať svojmu webdizajnérovi vždy, keď potrebujete vykonať aj čo i len najmenšiu úpravu. Všetko teda robíte z vlastnej iniciatívy, vo vlastnom čase a po svojom.

Tvorba webstránok cez redakčný systém WordPress ide ruka v ruke s SEO

Vyhľadávače a WordPress si rozumejú. Tento systém je totižto vystavaný veľmi čisto a transparentne a teda napríklad taký Google ho indexuje veľmi jednoducho. Navyše, v každom svojom príspevku si môžete nastaviť kľúčové slová a frázy, pomocou ktorých vás človek cez vyhľadávače ľahko nájde. SEO nikdy nebolo jednoduchšie.

Blog je internou súčasťou vašej stránky

Vzhľadom na to, že WordPress bol pôvodne založený ako blogovacia platforma, táto funkcia je v každom balíčku samozrejmosťou. Môžete si teda založiť blog so všetkým, čo k tomu patrí. RSS, komentáre, prepojenosť so sociálnymi sieťami, e-mailové odoberanie príspevkov, interaktivita a mnoho ďalšieho.

Vášmu WordPress programovaniu napomáhajú rôzne modifikácie

K dispozícii máte nespočetné množstvo prídavných modulov (tzv. plug-ins), pomocou ktorých môžete funkcionalitu svojho webu ešte vylepšiť. Pridajte si na stránku napríklad kalendár s plánovanými udalosťami, diskusné fórum, dotazník, alebo hoci aj e-shop.

Máte pod kontrolou všetko a všetkých

Ako administrátor webstránky bežiacej pod WordPressom môžete vytvoriť viacero užívateľských účtov, napríklad pre redaktorov svojho online magazínu. Capo di tutti capi ste však stále vy – ostatným účtom môžete ľubovoľne nastaviť práva, čím priamo regulujete funkcie, ktoré majú k dispozícii, teda v podstate to, čo môžu na webe zmeniť.

Vaša stránka je dostupná aj cez smartfóny

WordPress sa kamaráti aj s mobilnými zariadeniami, dokáže rozpoznať, keď niekto navštívil váš web prostedníctvom smartfónu či tabletu a adekvátne im aj prispôsobí vizuálnu stránku veci.

WordPress programátor podľa vlastného rozvrhu

Tvorba webstránok cez WordPress je časovo nenáročná. Svoje príspevky si dokážete naplánovať aj mesiace dopredu. Napísali ste napríklad 15 – dielny seriál o pestovaní orchideí, ale viete, že každý týždeň nebudete môcť individuálne články pridávať ručne. Bez problémov. Tento proces totižto dokážete zautomatizovať a nastaviť, aby sa jednotlivé príspevky samy pridávali v presne stanovený deň a čas. Zatiaľčo vy ležíte na pláži v Chorvátsku.

Všetko dôkladne zoradené

Obsah na vašej stránky je prehľadne triedený. Vytvoríte si ľubovoľné množstvo kategórii a aj v prípade, že vaša stránka narastie do obrovských rozmerov, vždy dokážete nájsť to, čo práve hľadáte.

Poteší aj oko

WordPress stránky sú navrhnuté tak, aby boli príjemné na pohľad. Funkčnosť webu je, samozrejme, stále na prvom mieste, ale esteticky vyspelá stránka zaujme návštevníka a neraz je aj dôvodom, prečo sa vráti späť.

WordPress programovanie je neustále aktuálne

Pravidelné aktualizácie znamenajú, že WordPress nezapadne prachom. Vývojári nonstop pridávajú nové funkcie, zvyšujú bezpečnosť, zjednodušujú používanie (je to ešte vôbec možné?) a celkovo spríjemňujú celé redakčné prostredie.

Integrácie do siete sociálnych platforiem

Sociálne siete sú dnes hýbateľom internetovej spoločnosti, bol by to teda krok vedľa neintegrovať ich aj do vášho webu. Prepojte svoju stránku s Facebookom, Twitterom, či Google+. Získate tak väčšie publikum, komplexnejšiu spätnú väzbu a interaktivitu s návštevníkmi. WordPress a sociálne média idú skrátka k sebe.

Zaujímavosť na záver: každá väčšia distribúcia WordPressu má aj neoficiálne pomenovanie na počesť jazzových hudobníkov, ktorých vývojári zbožňujú. Verzia 1.0 sa niesla v duchu Milesa Davisa, taký George Gershwin je patrónom 3.2-ky a posledným jazzovým velikánom (v čase písania článku), spojeným s WordPressom, je Coleman Hawkins, pri verzii 4.5.

Páčil sa vám článok? Odporučte ho známym.
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
Blogujeme o WordPresse a WooCommerce

Najnovšie články na našom blogu

Bezplatná konzultácia