18 / aug

5 najlepších sociálnych pluginov pre WordPress

Sociálne média majú svoju pavučinu rozprestrenú naprieč internetom. Kto nie je členom ani jedného, akoby ani neexistoval - a týka sa to ako jednotlivcov, tak spoločností. Sociálne siete nám umožňujú za veľmi krátky čas osloviť veľké množstvo ľudí, čo je obrovskou devízou najmä pre podnikateľov. Targeting nikdy nebol jednoduchší. Ale, samozrejme, treba vedieť, ako na to.

Jedným z najefektívnejších spôsobov je prepojenie vašej webstránky na WordPresse so sociálnymi sieťami prostredníctvom pluginov. Integrácia rôznych metód zdieľania, „lajkovania“ a komentovania do vášho webu vám dovolí osloviť oveľa väčšie publikum. Okrem toho, že vám tieto moduly pridávajú na stránku rôzne pekné farebné tlačítka, tak vám poskytujú aj účinnú spätnú väzbu – napríklad v podobe štatistík zdieľaní, alebo odoberaní príspevkov.

Na čo by mal človek pri výbere takéhoto sociálneho pluginu myslieť? V prvom rade, niekedy je menej viac – verte nám, že nikto nechce na každej stránke vidieť farebný balast v podobe nekonečného množstva tlačidiel na zdieľanie prostredníctvom sietí, o ktorých ste ani nepočuli. Podľa vášho cieleného publika si zvoľte také platformy, ktoré terajší (ale aj potenciálni) návštevníci frekventujú.

Ďalším dôležitým vizuálnym aspektom je viditeľnosť týchto sociálnych prvkov. Mali by byť dostatočne viditeľné a pútavé, no nie na úkor nosného obsahu stránky – t.j. nemali by pôsobiť rušivo a umelo.

Samozrejme je významná funkcionalita toho-ktorého pluginu (tú si už každý určí sám) a v neposlednom rade aj cena, pretože nie všetky moduly sú bezplatné.

Sociálnych pluginov pre WordPress je k dispozícii kvantum – dnes vám predstavíme tie najlepšie z nich.

Najpopulárnejšie sociálne pluginy pre WordPress

Social Warfare

V súčasnosti sa jedná zrejme o funkciami najviac nabitý plugin k dispozícii. Je určený pre náročných užívateľov, ktorí požadujú komplexný all-in-one sociálny balíček. Samozrejme je ale spoplatnený.

Umožňuje vám prispôsobiť si vzhľad a polohu jednotlivých tlačidiel. Môžete si k nim taktiež pridať počítadla zdieľaní, prípadne si nastaviť, po dosiahnutí akej hranice sa ostatným návštevníkom zobrazia. Na zahodenie nie sú ani vbudované analytické nástroje, ktoré vám ukážu, aká je premávka z jednotlivých sociálnych sietí – ktorých Social Warfare podporuje množstvo, pre mnohé z nich má dokonca špecifické rozhrania a nastavenia. Podpora pre mobilné zariadenia je taktiež integrovaná, rovnako ako kvantum ďalších funkcii a nastavení.

Plugin Social Warfare sa môže pochváliť atraktívnym rozhraním, v ktorom sa navyše jednoducho zorientujete a máte vo všetkom prehľad. Jeho používanie si rýchlo osvojí aj nováčik. Samozrejmosťou je ochotný a responzívny tím technickej podpory.

Cena tohto pluginu je $29 na rok.

Monarch

Elegancia, jednoduchosť, efektívnosť. Takto by sa zhruba dal vystihnúť druhý kandidát v zozname.

Jednou z najväčších devíz pluginu Monarch je to, že je optimalizovaný pre výkon, to znamená, že beží rýchlo a bezproblémovo.

Opäť máte k dispozícii všetko podstatné – podporu pre 20 sociálnych sietí, prispôsobiteľnosť vzhľadu a polohy tlačidiel, atraktívny vizuál, užitočné štatistiky, podporu pre mobilné zariadenia a veľa ďalšieho. Zaujímavo pôsobí možnosť tzv. fly-in zdieľacích tlačidiel, ktoré napríklad po dočítaní článku „priletia“ do stredu obrazovky a ponúknu návštevníkovi zdieľanie, alebo hoci aj pravidelný odber príspevkov.

Cena je o čosi vyššia – $89 dolárov ročne – po zakúpení ale máte k dispozícii všetky ostatné pluginy od spoločnosti Elegant Themes a ako bonus máte na výber z viac než 80 WordPress šablón.

Easy Social Share Buttons

Opäť plugin, ktorý ponúka množstvo funkcii. Navyše je veľmi flexibilný a prispôsobiteľný, užívateľ si ho teda vie upraviť na svoj obraz.

Tlačítka sociálnych sietí si v tomto plugine máte možnosť nadizajnovať podľa seba – veľkosť, tvar, umiestnenie, spôsob zobrazenia („prílet“ na obrazovku, „ukotvená“ pozícia a podobne) – z hľadiska prispôsobiteľnosti zdieľacích tlačidiel tento plugin zrejme nemá konkurenciu. Podporované sú tie najväčšie sociálne siete + niekoľko menej navštevovaných. K dispozícii je aj možnosť zobrazovať počítadlá zdieľaní, prípadne skracovač URL odkazov.

Obrovská prispôsobiteľnosť ESSB sa ale odráža na jeho výkone, na ktorý je pomerne náročný a teda o čosi pomalší.

Cena je prijateľných $19.

SumoMe Share

Nejedná sa o jeden konkrétny plugin, ale skôr o balíček aplikácii, ktoré vám pomôžu zvýšiť návštevnosť stránky. Integrovaná podpora pre sociálne siete je však samozrejmosťou.

Aplikácia SumoMe pre WordPress má jednoduchý názov – Share – a umožňuje vám umiestňovať a dizajnovať sociálne tlačidlá podľa gusta. Môžete si ich dokonca nechať zoradiť podľa toho, ako veľmi sú využívané. Samozrejmosťou je jednoduché a prehľadné rozhranie a taktiež podpora pre mobilné zariadenia.

Nenápadným bonusom SumoMe Share sú práve ostatné spomínané aplikácie, ktorými viete zvýšiť premávku na vašich stránkach – stačí sa pustiť do objavovania.

Cena – tento zázrak je zadarmo (aj keď existuje platená verzia, s pokročilejšími funkciami).

AddToAny

AddToAny je jednou z najpopulárnejších volieb medzi sociálnymi pluginmi, ktoré sú zadarmo. Nedisponuje až toľkými funkciami, ale menej náročným užívateľom poslúži na jednotku.

Tento prídavný modul sa môže pochváliť podporou vyše stovky sociálnych sietí (čo je super, ALE pamätajte na úvodné rady), čiže naozaj máte z čoho vyberať. Jednotlivé tlačidlá si viete prispôsobiť veľkosťou, tvarom, miestom zobrazenia. Plugin je navyše dokonale optimalizovaný pre WordPress prostredie, rovnako aj pre mobilné zariadenia. Plusom je aj veľká a aktívna užívateľská a vývojárska komunita, čiže v prípade problémov sa máte na koho obrátiť.

Veľkou devízou AddToAny je spätná integrácia s Google Analytics, čiže spätná väzba je veľmi efektívna.

Rovnako ako predošlý plugin, aj AddToAny je zadarmo.

Slovo na záver

Vždy, keď človek rozmýšľa nad voľbou nejakého pluginu pre svoju WordPress stránku – a nemusí sa jednať len o sociálny aspekt, ako v tomto prípade – mal by zvážiť, čo všetko od modulu vyžaduje. Ak ide iba o jednoduché zdieľanie príspevkov, počítadlo a odoberanie mailom, tak sa mu neoplatí míňať peniaze na platené pluginy. Ak už ale pracuje s veľkým množstvom dát a návštevníkov, požaduje cielený a veľkoplošný targeting, tak v tomto prípade sú k dispozícii komplexné sociálne balíčky, ktoré pokryjú všetky tieto požiadavky. Voľte rozumne.

Páčil sa vám článok? Odporučte ho známym.
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
Blogujeme o WordPresse a WooCommerce

Najnovšie články na našom blogu

Bezplatná konzultácia