21 / nov

6 najlepších WordPress pluginov pre webstránku reštaurácie

WordPress je adaptabilná platforma, človek si ho dokáže prispôsobiť podľa svojich potrieb. Túto vlastnosť ocenia nielen blogeri, ale aj podnikatelia, nakoľko existujú pluginy zamerané na špecifické oblasti, v ktorých ľudia podnikajú.

Výnimkou nie je ani gastronómia, mnoho reštaurácií má svoj web postavený práve na WordPresse. Správne zvoleným prídavným modulom a pokročilou funkcionalitou sa dokážete odlíšiť od konkurencie a prilákať nových zákazníkov. Štýlová webstránka reštaurácie postavená na WordPresse je v dobe smartfónov na nezaplatenie. Dôvodom, prečo postaviť webstránku na WordPresse sme sa už venovali. Teraz vám prinášame prehľad tých najlepších gastro-pluginov.

Food and Drink Menu

Tento plugin ponúka možnosť tvorby menu pre rôzne gastro podniky. Jeho najväčšou devízou je jednoduchosť, s akou sa používa. Pomocou neho hravo vytvoríte menu a naplníte ho položkami, ku ktorým môžete pridať aj fotografie.

Takto pripravené jedálne a nápojové lístky následne môžete umiestniť na rôznych miestach vášho webu – na podstránkach, pri konkrétnych príspevkoch, pri tzv. widgetoch a podobne. Počtom vytvorených menu nie ste limitovaní.

WordPress plugin Food and Drink Menu je k dispozícii zadarmo, ale aj v platenej verzii, ktorá ponúka väčšiu prispôsobiteľnosť jednotlivých menu.

WPPizza

Pôvodne navrhnutý pre donášku pizze, dnes je tento plugin vo veľkej miere používaný aj „bežnými“ reštauráciami. Má viacero vlastností, ktoré ocenia predovšetkým podniky ponúkajúce objednávku jedál online a ich následný rozvoz.

Pri jednotlivých jedlách si môžete nastaviť viacero cien (napr. podľa veľkosti pizze) aj s dodatočnými vysvetlivkami. Tento modul ponúka zákazníkovi rozličné metódy platby – online, na mieste a podobne. WPPizza je kompatibilný s viac než 140 svetovými menami.

Základný balíček pluginu WP Pizza je free, rôzne užitočné rozšírenia sú už spoplatnené – napr. možnosť vybrať si konkrétne ingrediencie na pizzu, ceny podľa diaľky donášky a iné.

Basic Google Map Placemarks

Užitočný plugin, ktorým dáte ľuďom vedieť, kde sa váš podnik fyzicky nachádza. Nie je teda určený len pre reštaurácie, ale aj pre bary, kaviarne, či vinotéky. K vašim príspevkom s jeho pomocou pridáte Google mapu s vyznačenou lokalitou, kde vás človek nájde.

Máte možnosť prispôsobiť si ikonky, ktoré váš podnik označujú. Po rozkliknutí návštevník vidí názov a všetky potrebné informácie o pohostinstve. Prispôsobiť si môžete aj samotnú mapu, jej typ, mieru priblíženia a veľkosť. Na mapách sa dá vyznačiť viacero dôležitých miest, napr. orientačné body, či miesta pre vyzdvihnutie jedla, ďalšie pobočky a podobne.

Plugin Basic Google Map Placemarks je bezplatný plugin.

Good Reviews for WordPress

Spätná väzba od spokojných zákazníkov je na nezaplatenie a žiadna webstránka pre reštauráciu by bez nej nebola kompletná. Od toho je tu tento prídavný modul.

Pomocou neho dokážete k príspevkom pridať reakcie návštevníkov vášho podniku v rôznych podobách. Napríklad prostredníctvom hviezdičkového či číselného ohodnotenia, recenzie, alebo fotografie. Tieto zákaznícke reakcie dokážete integrovať aj do SEO, čiže sa budú zobrazovať vo výsledkoch vyhľadávania.

Plugin Good Reviews for WordPress je k dispozícii zadarmo.

Bookings

Plugin určený pre podniky, v ktorých je potrebné sa vopred objednať, resp. si zarezervovať stôl. Užitočný ako pre kaderníctva, tak pre bary, kaviarne a podobne.

Zákazník si s jeho pomocou jednoducho zabookuje miesto na sedenie podľa vami stanovených podmienok. Vy máte následne k dispozícii prehľad všetkých rezervácii, vrátane časov a ďalších potrebných údajov.

Free verzia pluginu Bookings je obmedzená počtom rezervácii na mesiac, Pro a Expert alternatívy tieto limity rušia, navyše ponúkajú dodatočnú funkcionalitu.

WP Restaurant Manager

Ide o balíček viacerých funkcii – dôraz je kladený na rezervácie a menu.

Prostredníctvom tohto pluginu si dokážete pomerne jednoducho vytvoriť rôzne menu a dodatočne kategorizovať položky v nich. Potenciálni návštevníci ocenia možnosť zabookovať si stôl, upozornenie na každú rezerváciu vám dôjde mailom. Zakomponované sú všetky základné funkcie, ktoré od takéhoto pluginu môžete čakať.

Bezplatná verzia pluginu WP Restaurant Manager je pomerne oklieštená, no aj tak plne využiteľná. Spoplatnená Pro alternatíva ponúka aj SMS notifikácie, kalendár rezervácii a ďalšie funkcie.

Záver

Pre webstránky reštaurácií alebo kaviarní je samozrejme oveľa viac užitočných pluginov. Preto výber najvhodnejších odporúčame ponechať na skúsených WordPress programátorov alebo WordPress agentúru. Ak ste majiteľom reštaurácie alebo kaviarne a plánujete tvorbu webstránky na platforme WordPress, radi vám s jej tvorbou a výberom najvhodnejších pluginov pomôžeme, preto nás neváhajte kontaktovať. Radi si s vami dohodneme termín bezplatnej konzultácie.

Páčil sa vám článok? Odporučte ho známym.
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
Blogujeme o WordPresse a WooCommerce

Najnovšie články na našom blogu

Bezplatná konzultácia