22 / aug

Najpopulárnejšie WordPress pluginy na tvorbu kontaktných formulárov

Vaša WordPress webstránka je plne funkčná, frekventovaná návštevníkmi, máte dokonca aj plne integrovanú podporu sociálnych sietí. Mali by ste byť spokojní, no stále tomu niečo chýba. Samozrejme – kontaktný formulár!

Dobrý plugin pre kontaktný formulár získava cennú spätnú väzbu, je jednoduchý na používanie a zvládne aj pokročilú funkcionalitu. Ako si však vybrať spomedzi veľkého množstva (momentálne 1500+) WordPress pluginov, umožňujúcich pridať kontaktný formulár na váš web? Rozhodli sme sa ušetriť vám čas a zostavili sme rebríček najlepších pluginov pre integráciu kontaktných formulárov do vašej WordPress webstránky. Z oboch strán spektra – bezplatné, aj premium moduly.

5 WordPress pluginov pre tvorbu kontaktných formulárov

WPForms

Plugin WPForms Patrí medzi užívateľsky najprístupnejšie a najvyhľadávanejšie pluginy. Za cieľ si stanovuje byť jednoduchý na používanie, no zároveň nabitý funkciami. A na oboch frontoch je úspešný.

Boduje najmä intuitívnosťou a rýchlosťou. Zhotoviť kontaktný formulár v rozhraní WPForms je naozaj malinou, nakoľko všetko funguje systémom potiahni-a-pusť (drag-and-drop). K dispozícii máte aj rôzne šablóny, ktoré tento proces ešte zjednodušia.

Formuláre zhotovené pomocou tohto pluginu sú plne responzívne a optimalizované pre mobilné zariadenia. Medzi ďalšie funkcie patria napríklad integrácia poplatkových formulárov či zabudovaný spam filter, ktorý zablokuje automatizovaný balast od botov.

Dostupný je v štyroch alternatívach, navzájom odlišných množstvom funkcii a počtom webstránok, na ktorých je ho možné nainštalovať. Najlacnejšia je verzia Basic ($39 ročne) a najdrahšia Ultimate ($349). K dispozícii je aj bezplatná verzia – Lite, ktorá je však výrazne funkčne oklieštená.

Gravity Forms

Opäť populárna voľba medzi používateľmi WordPressu, ktorá sa svojim funkčným arzenálom radí na popredné priečky.

WordPress plugin Gravity Forms sa chváli najmä svojou jednoduchosťou používania. Devízou pluginu je opäť tvorba formulárov pomocou potiahni-a-pusť systému. Zaujímavosťou je prítomnosť dodatočných modulov (v závislosti od licencie, ktorú ste si zakúpili), prostredníctvom ktorých môžete do webu integrovať prieskumy, dokonca aj rôzne kvízy.

Ďalším plusom je jeho veľká prispôsobiteľnosť – napríklad vsúvislosti s e-mailami pre vás, ale aj pre odosielateľov formulárov. Rovnako si dokážete nadizajnovať aj vizuálnu stránku veci. Gravity Forms je živým projektom s pokročilou technickou podporou a aktívnou komunitou užívateľov.

Cenovo sa pohybuje od $39 do $199 ročne, jednotlivé licencie sa líšia dodatočnými funkciami a podporou pre externé aplikácie, napríklad PayPal či Twilio.

Formidable Forms

Plugin Formidable Forms je k dispozícii ako free variant, aj ako spoplatnený modul Formidable Pro. Bezplatná verzia pokryje základné požiadavky, zatiaľčo platená alternatíva, samozrejme, pridáva dodatočné funkcie.

Pri tvorbe formulárov oceníte intuitívny potiahni-a-pusť systém, prípadne môžete využiť jednu zo šablón a ušetriť si tak prácu. Free verzia má k dispozícii 6 políčok pre vaše formuláre, platená zvýši toto číslo na 24 – pridaním možnosti nahrať súbor, pridať odkaz na obrázok a podobne.

Využitím spoplatnenej verzie navyše získate prístup k databáze odovzdaných formulárov a zídu sa vám aj analytické nástroje v podobe štatistík a grafov, prípadne integrácia pre PayPal.

Cena sa pohybuje od $34 do $397 – v závislosti od počtu webov, na ktorých je plugin nainštalovaný.

Pirate Forms

Nezľaknite sa názvu, ide o úplne legálny plugin, ktorý je navyše bezplatný a ponúka vám základný balíček funkcii.

Ťažko nájdete lepší prídavný modul na tvorbu jednoduchých formulárov. Ovládať ho zvládne aj úplný laik. Patrí totiž medzi najjednoduchšie ovládateľné pluginy vôbec. Používateľ doň jednoducho zadá svoje meno, e-mailovú adresu, predmet správy a jej text – hotovo! K dispozícii máte aj reCaptcha ochranný prvok, ktorý zabráni odosielaniu formulárov zo strany botov. A to je asi tak všetko.

Pirate Forms je naozaj „iba“ základným balíčkom. Ak si však nepotrpíte na pokročilé nastavenia a stačí vám jednoduchý, bezplatný, no plne funkčný a nenásilný formulár – ste na správnej adrese.

Contact Form 7

Plugin Contact Form 7 má v zozname osobitné miesto. S počtom stiahnutí vyše 24 miliónov totiž patrí k najpopulárnejším prídavným modulom vôbec. Je bezplatný, možno ho nainštalovať na ľubovoľnom počte WordPress webov a ponúka základné funkcie.

Tvorba formulárov je však v porovnaní s ostatnými pluginmi o čosi náročnejšia. Rozhranie totižto funguje formou HTML tagov, s ktorými si absolútny začiatočník len tak ľahko neporadí. K dispozícii máte všetky základné políčka formulárov – reCaptcha, e-mail, telefón a podobne. Na zahodenie nie je ani veľký počet jazykových mutácii, v ktorých si Contact Form 7 môžete stiahnuť.

Platí však, že nakoľko je CF7 free, tak s vymenovávaním jeho devíz sme zrejme aj skončili. Technická podpora je tiež relatívne obmedzená, nakoľko má však milióny používateľov, odpovede na svoje otázky by ste na internete mali bez problémov nájsť.

Podobne ako Pirate Forms, CF 7 je bezplatný.

Páčil sa vám článok? Odporučte ho známym.
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
Blogujeme o WordPresse a WooCommerce

Najnovšie články na našom blogu

Bezplatná konzultácia