04 / aug

Najpoužívanejšie a najpopulárnejšie WordPress pluginy

Jednou z najväčších devíz platformy WordPress je jeho širokospektrálna prispôsobivosť, čo znamená, že každý vlastník webstránky si ju dokáže upraviť podľa svojho gusta. Toto sa deje najmä prostredníctvom pluginov, teda akýchsi prídavných modulov, ktoré dokážu pozmeniť a rozšíriť dispozičný arzenál vášho webu. Pomocou nich dokážete pridať nové funkcie a prvky, pomôžu vám taktiež zvýšiť plynulosť niektorých úkonov, asistujú pri optimalizácii, sprehľadnení a dokážu toho ešte oveľa viac. Každý si nájde ten svoj, to vám garantujeme.

Nakoľko ich je ale veľmi veľké množstvo (aktuálne niekoľko desaťtisíc), spočiatku sa môže zdať nemožné vybrať si ten správny, ktorý urobí presne to, čo očakávame. Nemajte ale obavy. My sme sa rozhodli vám s touto úlohou pomôcť – pripravili sme zoznam najpoužívanejších a najžiadanejších WordPress pluginov, ktoré môžete na svoj vlastný redakčný systém aplikovať. Ku každému z nich prikladáme taktiež krátky opis, čiže ani dodatočná tvorba webstránky na WordPresse vám nebude robiť problém.

WordPress pluginy určené na bezchybný chod vášho webu a jeho súčastí

All In One WP Security & Firewall

All In One WP Security & Firewall plugin je balíček funkcii, ktoré plnia úlohu policajta vašej WordPress webstránky. Ide o veľmi populárny plugin, ktorý pomôže zvýšiť bezpečnosť vášho webu. Pomocou firewallu a rôznych záplat vás chráni pred rôznymi hrozbami. Aj keď integrovaná WordPress ochrana je veľmi vyspelá, tento modul ju posunie ešte o úroveň vyššie.

BackUpWordPress

Opatrnosti nikdy nie je dosť a tento plugin je stelesnením tohto motta. Ide totižto o nástroj, ktorý vám pomôže zálohovať celú vašu webstránku, pre prípad, že by došlo k najhoršiemu a hrozila by strata dát. Môžete zálohovať komplexne, prípadne si nastaviť časový rozvrh, v ktorom bude zálohovanie automatizované.

W3 Total Cache

Nepostrádateľný WordPress plugin W3 Total Cache, ktorý ocenia ako návštevníci stránky, tak jej prevádzkovateľ. Tento prídavný modul totižto optimalizuje celú webstránku, čím urýchli načítacie časy pri jednotlivých stránkach, sťahovaciu rýchlosť a v neposlednom rade „nakopne“ aj pridávanie nového obsahu na web.

WordPress pluginy určené na kontrolu a reguláciu obsahu

Akismet

Prídavný modul Akismet, podobný ako Captcha, avšak tento funguje skôr ako akýsi filter, ktorý prechádza jednotlivé komentáre a príspevky od návštevníkov a detekuje, či nejde o spam. Ak na nejaký narazí, okamžite vás o tom informuje a vy si už môžete urobiť poriadky.

Captcha

Anti-spamový plugin, ktorý pridá na vami zvolené stránky tzv. Captcha, teda automatizovaný Turingov test, ktorý rozpozná, či stránku navštívil robot, alebo skutočný užívateľ. Urobte rázny koniec otravným reklamným príspevkom a ostatnému balastu.

WordPress eMember

Pomocou pluginu WordPress eMember regulujete vašu návštevnícku základňu. Môžete svoje príspevky a stránky zabezpečiť tak, aby k ním prístup mali iba registrovaní členovia. Samotná registrácia môže byť bezplatná, ale aj spoplatnená – všetko je na vás.

WordPress pluginy určené na analýzu, optimalizáciu a spätnú kompatibilitu

Download Monitor

Download Monitor je užitočný analytický nástroj, pomocou ktorého odpozorujete kto, kedy, ako a s akou frekvenciou sťahuje vaše príspevky a obsah.

Google AdSense

Plugin podporujúci rovnomennú službu Google AdSense od spoločnosti Google. Prostredníctvom neho vkladáte na svoje stránky reklamu, ktorá vám na oplátku zarába. Tento modul disponuje aj analytickými nástrojmi, ktoré automaticky určia najvhodnejšiu polohu na tú-ktorú reklamu.

Google Analytics Dashboard for WP

Už v názve sa skrýva podstata tohto pluginu. Umožňuje vám prehľadnejšiu a efektívnejšiu prácu s Google Analytics, účinným to nástrojom na spätnú väzbu. Tento modul vám vie poskytnúť detailné informácie o každej podstránke, každom príspevku vášho webu – kto, kedy, ako ho navštívil a množstvo ďalších údajov. Veľmi užitočný analytický nástroj.

WooCommerce

WooCommerce je najúspešnejší e-commerce plugin k dispozícii – svedčia o tom milióny stiahnutí a spokojných užívateľov. Ide o prídavný modul napasovaný presne na potreby WordPress rozhrania, čiže s ním zdieľa aj jednoduchosť a intuitívnosť používania, prehľadnosť, flexibilitu a efektívnosť. Pomocou tohto pluginu predáte čokoľvek, kedykoľvek, komukoľvek.

Yoast SEO

Aj keď WordPress sám o sebe má pomerne sofistikovaný systém na podporu SEO (search engine optimalization, teda optimalizácia pre vyhľadávače), neznamená to, že sa nedá ešte viac vylepšiť. Pomôže vám s tým práve plugin Yoast SEO, ktorý posunie všetky SEO aspekty ešte na vyššiu úroveň. S ním sa vaša stránka vo výsledkoch vyhľadávania nestratí.

WordPress pluginy, ktoré ocenia najmä návštevníci

AddToAny

Tento WordPress plugin umožní návštevníkom vášho webu veľmi rýchlo a sofistikovane zdieľať vaše obsahy cez sociálne siete – Facebook, Twitter, Google+ a kvantum ďalších. Okrem toho umožňuje ľuďom jednoducho odoberať vaše príspevky, či už prostredníctvom RSS feedu, alebo cez inú platformu.

Contact Form 7

Ide o jeden z najsťahovanejších pluginov vôbec. Ako už jeho názov napovedá, prostredníctvom pluginu Contact Form 7 si dokážete na stránku pridať kontaktné formuláre, nech už je dôvod akýkoľvek. Ide o jednoduchý, ale flexibilný modul, ktorý si opäť dokážete prispôsobiť podľa seba.

Mailpoet Newsletter

Tento plugin rozosiela vašim návštevníkom upozornenia o nových príspevkoch, reakciách na ich komentáre, reklamné správy a podobne. Veľmi jednoduchý na používanie, no pritom neskutočne efektívny.

NextGEN Gallery

NextGEN Gallery je plugin, ktorý pridá na vašu WordPress webstránku fotogalériu, umožňujúcu návštevníkom prehľadne a jednoducho medzi jednotlivými snímkami „listovať“. Pravidelne aktualizovaný a nesmierne populárny – stiahnutia sa pohybujú v miliónoch.

WP-Polls

Pomocou pluginu WP-Polls si na ľubovoľnú stránku, resp. príspevok pridáte anketu s voľne nastaviteľným množstvom a znením možností.

Yet Another Related Posts Plugin

Tento šikovný nástroj pridá ku každému príspevku odkaz na podobné/príbuzné stránky, čím dokážete návštevníkovi predstaviť viac obsahu z vašej webstránky.

Páčil sa vám článok? Odporučte ho známym.
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
Blogujeme o WordPresse a WooCommerce

Najnovšie články na našom blogu

Bezplatná konzultácia