01 / aug

Prečo použiť pre tvorbu vášho e-shopu WooCommerce

#woocommerce #wordpress #eshop #ecommerce
Už dávno je preč doba, kedy ste kvôli nákupu vytúženej veci museli obísť množstvo predajní, len aby ste zistili, že v žiadnej z nich nemajú to, čo práve zháňate. Dnes si dokážete z pohodlia domova obzrieť ponuku väčšiny obchodov a bez toho, aby ste vôbec vstali zo stoličky si dokážete konkrétny výrobok aj kúpiť.

Aj keď vždy existujú položky, ktoré si radšej chcete osobne obzrieť a ohmatať, množstvo artiklov je už k dispozícii online a ich nákupom šetríte nielen drahocenný čas, ale aj peniaze (na cestovné, či pohonné hmoty). E-commerce, teda tzv. elektronické obchodovanie, je už ďaleko sofistikovanejším spôsobom nákupu, než návšteva kamenných predajní.

Nemožno sa teda čudovať, že mnoho podnikateľov, ktorí fungujú aj online, ponúka zákazníkom aj tento spôsob transakcii. A najpopulárnejšia voľba pre založenie e-shopu v posledných rokoch je nepochybne využitie bezplatného WordPress pluginu WooCommerce. Ide o zásuvný modul pre tento redakčný systém, prostredníctvom ktorého je vytvorenie e-shopu hračka. Na tejto platforme fungujú desaťtisíce e-shopov po celom internete, od svojho vzniku registruje milióny stiahnutí. WooCommerce sa môže pochváliť jednoduchým rozhraním, širokou funkcionalitou, prispôsobiteľnosťou a v neposlednom rade aj potenciálom, ktorý v sebe tento plugin stále skrýva.

Čítajte ďalej a dozviete sa viac o tom, prečo použiť pre tvorbu vášho e-shopu práve tento zásuvný modul.

Plugin WooCommerce je zadarmo

Veru tak, za tento populárny zásuvný modul nezaplatíte ani cent. Už to samo o sebe je obrovskou devízou oproti konkurencii, keď však ešte vezmeme do úvahy, nakoľko sofistikovaný a naplnený funkciami WooCommerce je, ťažko nájsť ideálnejší prostriedok na vytvorenie e-shopu od piky.

Tvorba e-shopu nikdy nebola jednoduchšia

Každý, kto má hoci len minimálne skúsenosti s používaním WordPressu dokáže rozbehnúť WooCommerce v priebehu niekoľkých minút. Celá platforma je navrhnutá tak, aby sa do nej dokázal ľahko ponoriť aj laik – rozhranie je zrozumiteľné, intuitívne a zaručene sa v ňom nestratíte. To však neznamená, že WooCommerce nie je profesionálny nástroj, práve naopak, aj pokročilejšie funkcie dokážete sprevádzkovať jednoducho.

Funkčnosť a flexibilita

Nepotrebujete byť žiadnym technickým guru, aj bez zmeny pôvodných nastavení dokážete svojim zákazníkom poskytnúť komplexnú funkcionalitu – prehľadne kategorizované produkty, nákupný košík, zrozumiteľné objednávky, rôzne spôsoby platieb a mnoho ďalšieho.

Jednou z najväčších výhod WooCommerce je práve jednoduchosť používania, vývojári plugin navrhli tak, aby všetko bolo zrozumiteľné a rovno k veci, bez zbytočných omáčok. Nie je teda potrebné strácať sa v stostránkových manuáloch len aby ste zistili, ako pridať novú položku do e-shopu. Ak by ste však chceli práve to, nemajte obáv, k dispozícii máte aj rozsiahlu dokumentáciu, kde je všetko podrobne a zrozumiteľne vysvetlené.

Prispôsobte si svoj e-shop podľa seba

Užívatelia WordPressu rátajú s tým, že si svoju stránku dokážu upraviť podľa potreby a táto možnosť sa, prirodzene, preniesla aj na WooCommerce. Nenašli ste nejakú funkciu a chcete aby ňou váš e-shop disponoval? Bez problémov, určite je k dispozícii rozšírenie, ktoré vám ju poskytne.

Prostredníctvom ďalších modulov dokážete urobiť funkcionalitu WooCommerce omnoho robustnejšou – ak by vám teda už pomerne široké spektrum možností nevyhovovalo. Dokážete si taktiež stiahnuť stovky a stovky rôznych tém, šablón a štýlov, čiže váš e-shop môže byť diametrálne odlišný od základného balíčka. Každý, aj ten najnáročnejší užívateľ si príde na svoje, prispôsobiteľnosť WooCommerce je garanciou.

Analytické nástroje a e-commerce štatistiky sú samozrejmosťou

Ak chce byť podnikateľ úspešný, potrebuje spätnú väzbu. Či už priamu, z recenzii a komentárov (ktoré sú taktiež k dispozícii), ale aj prostredníctvom čísel a faktov. Na to, aby ste svoj e-shop podrobili dôkladnej analýze nepotrebujete ani opustiť svoje správcovské rozhranie.

Práve v ňom máte k dispozícii prehľadné štatistiky – celkový predaj, aktivita zákazníkov podľa dátumu, individuálne čísla jednotlivých návštevníkov a kvantum ďalších údajov. E-commerce taktiež podlieha základným pravidlám obchodovania a šikovné analytické nástroje vám ich pomôžu efektívne dodržiavať.

WooCommerce je pravidelne aktualizovaný

Developerská komunita vyvíjajúca tento plugin je nesmierne aktívna. Na pravidelnej báze vychádzajú rôzne vylepšenia a bezpečnostné záplaty. Nemusíte sa teda obávať, že funkčnosť vášho e-shopu bude stagnovať, dynamická komunita sa stará o to, aby nikdy nezapadol prachom. Rovnako je garantovaná aj bezpečnosť, akonáhle sa vyskytne potenciálna hrozba pre váš internetový obchod, riešenie je hneď za rohom.

Vhodný aj pre mobilné zariadenia

WooCommerce je navrhnutý tak, aby rovnako atraktívne vyzeral na stolovom počítači, aj na smartfóne či tablete. Potenciálni zákazníci teda nie sú limitovaní svojou voľbou prístupu na váš e-shop, môžu nakupovať kdekoľvek a kedykoľvek – stačí im funkčné pripojenie na internet.

Plugin WooCommerce rastie s vami

Tento zásuvný modul využívajú malé e-shopy, prevádzkované jednotlivcami, aj väčšie siete predajní. Potenciálny rast vášho biznisu teda pre WooCommerce nepredstavuje žiaden problém, môžete teda predávať desať produktov, ale svojim zákazníkom môžete ponúkať na výber aj z tisícov rôznych artiklov. Tak ako rastiete vy a váš biznis, úspešne sa s vami vezie aj WooCommerce.

Užívateľská podpora a komunita

Ak narazíte na nejaký problém, riešenie ktorého nenájdete v rozsiahlej dokumentácii, vždy sa môžete obrátiť na help desk, kde vám veľmi ochotne pomôžu autorizovaní poradcovia. A nezáleží na tom, či máte ťažkosti s nejakou maličkosťou alebo čelíte veľkej výzve.

Ďalším plusom je samotná užívateľská komunita, ktorá patrí k najrýchlejšie rastúcim spomedzi open source vôbec. Milióny používateľov po celom svete zdieľajú svoje názory a rady, mŕtvolné ticho a nekritický obdiv teda nehrozia.

Páčil sa vám článok? Odporučte ho známym.
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
Blogujeme o WordPresse a WooCommerce

Najnovšie články na našom blogu

Bezplatná konzultácia