28 / sep

6 WordPress pluginov pre webstránku realitnej kancelárie

wordpress, plugin, realitné kancelárie
Jednou z najväčších devíz webstránok s redakčným systémom WordPress je ich obrovská prispôsobiteľnosť. Webstránku si dokáže každý navrhnúť podľa svojich potrieb. Deje sa tak najmä prostredníctvom prídavných modulov, tzv. pluginov, ktoré dokážu rozšíriť funkčný arzenál vašej webstránky. Túto možnosť ocenia predovšetkým podnikatelia, ktorí vyžadujú plne responzívnu a prispôsobiteľnú webstránku.

Do tejto kategórie spadajú aj realitné kancelárie. Pomocou rôznych pluginov sa vaša webstránka na WordPresse môže stať neoceniteľným asistentom pri rôznych úkonoch, súvisiacich s touto oblasťou. Tieto prídavné moduly vám nielenže zjednodušia samotné podnikanie, ale môžu mať naň aj značne stimulujúci vplyv.

Poďme si predstaviť WordPress pluginy pre webstránku realitnej kancelárie, ktoré odporúčame. Navonok sa môže zdať, že ide o pomerne úzkoprofilovú oblasť a teda výber bude obmedzený, pravdou však je, že takýchto prídavných modulov je pomerne dosť. My sme pre vás vybrali tie najlepšie z nich.

Užitočné WordPress pluginy pre webstránku realitnej kancelárie

WordPress Property Real Estate Plugin

S pomocou tohto WordPress pluginu si vytvoríte webstránku, za ktorú by sa žiadna realitná kancelária nehanbila. Jeho najväčšie výhody sú prispôsobiteľnosť a množstvo funkcii, ktorými disponuje.

Vy sami si nastavíte, nakoľko detailné budú jednotlivé položky v ponuke nehnuteľností. Môžete zobraziť iba základné informácie, ale aj obsahovo nabitý sortiment. Tento plugin má navyše integrovanú podporu Google Maps, čiže potenciálni klienti si môžu prezrieť iba oblasť, o ktorú majú záujem.

Návštevníci stránky majú k dispozícii rozšírené vyhľadávanie, čiže im dokáže nájsť ponuku šitú presne na mieru. Môžu taktiež využiť zabudovaný dotazníkový systém, čiže prípadné otázky im viete ľahko zodpovedať. Navyše, prístup k webu môže mať celý realitný tím, nakoľko modul podporuje viacero užívateľských účtov.

Cena základného balíčka je $26.

Easy Property Listings

Jednoduchosť má už v názve. Používanie pluginu Easy Property Listings je zrozumiteľné a intuitívne a webstránku pomocou neho dokážete poskladať pomerne rýchlo.

Výhodou je kompatibilita s mnohými WordPress témami, čiže nehrozia nevyžiadané chyby a nezrovnalosti na stránkach. Opäť disponuje nastaviteľnosťou – čo sa týka typu nehnuteľností, cien a podobne. Optimalizovaný pre medzinárodné prostredie, čo znamená podporu viacerých mien a lokalít.

Integrácia Google Maps je samozrejmosťou. Záujemcovia o nehnuteľnosti si navyše môžu dohodnúť stretnutie cez zabudovanú aplikáciu – kalendár. K dispozícii je aj pokročilejšie vyhľadávanie a množstvo dodatočných modulov, ktorými funkcionalitu ešte rozšírite.

Základný balíček je bezplatný, spomínané rozšírenia sú už väčšinou spoplatnené.

Estatik

Ďalší WordPress plugin pre realitné kancelárie Estatik, je tiež jednoduchý na používanie. Jeho prostredníctvom si dokážete jednoducho vytvoriť elegantný a responzívny web.

Zaujme vás najmä svojim priamočiarym a nenásilným dizajnom a zrozumiteľným užívateľským rozhraním. Poteší aj kompatibilita s väčšinou WordPress tém. Integrovaná je podpora sociálnych sietí, Google Maps a viacerých ďalších šikovných aplikácii (mapy, prezentácie a podobne). Najväčšou devízou je jednoduchosť používania a prispôsobiteľnosť jednotlivých prvkov na webstránke.

Základný balíček je bezplatný, k dispozícii máte aj dve premium verzie – Estatik Pro za $59 a Estatik Pro so špeciálnou témou pre realitky za $79.

Realia

Jedná sa o nováčika medzi pluginmi tohto typu, avšak s čoraz viac priaznivcami. Užívatelia pluginu Realia ocenia najmä jednoduchosť, s akou sa s prídavným modulom narába.

Pridávanie nových položiek do katalógu nehnuteľností je intuitívne a rýchle. Plusom je kompatibilita s množstvom WordPress tém.

Opäť je k dispozícii plne integrované rozšírenie Google Maps. Správca si taktiež môže nastaviť špeciálne poplatky pri jednotlivých nehnuteľnostiach.

Základný balíček je bezplatný, k dispozícii sú tri témy, špeciálne navrhnuté pre realitné kancelárie (každá po $48).

AgentPress Listings

Plugin AgentPress Listings je ideálny pre začiatočníkov, resp. užívateľov, ktorí ešte presne nevedia, čo všetko budú pre svoj web potrebovať. Navyše je zadarmo.

Plugin má v sebe integrovanú špeciálnu tému, šitú na mieru pre realitné kancelárie. Užívatelia ocenia najmä jednoduchosť, s akou sa modul inštaluje a používa. Je to doslova otázka zopár klikov.

AgentPress Listings ponúka vizuál príjemný na pohľad, čiže uspokojení budu aj klienti náročnejší na estetiku. Vyhľadávanie v ňom nie je vôbec zložité, navyše je rýchle. Devízou je aj prispôsobiteľnosť, pre položky v katalógu dokážete napríklad vytvárať vlastné kategórie.

Ako je spomenuté v úvode, AgentPress Listings je bezplatný plugin.

Real Estate Website Builder

Opäť bezplatný WordPress plugin, pomocou ktorého vytvoríte funkčnú webstránku s profilom realitnej kancelárie.

Je optimalizovaný pre medzinárodný trh, pracuje teda s menami a lokalitami viac než 240 krajín. K dispozícii sú témy navrhnuté špeciálne pre používanie s týmto modulom.

Jednotlivé položky v katalógu nehnuteľností si dokážete šikovne prispôsobiť podľa seba, napríklad môžete niektoré „horúce“ zvýrazniť a upozorniť tak na ne. Každá položka má navyše svoju vlastnú landing page, čo je výborná správa pre SEO stránky.

REWB je bezplatný, ak sa však človeku zažiada, môže si dokúpiť zopár premium tém, kompatibilných práve s týmto pluginom.

Záver

Vieme, že finálny výber vhodného pluginu pre vašu webstránku nie je jednoduchá záležitosť a nesie so sebou aj veľkú dávku zodpovednosti. Výber závisí od vašich očakávaní, požadovanej funkcionality, ale aj rozpočtu. Ak ste majiteľom realitnej kancelárie a plánujete tvorbu webstránky na platforme WordPress, radi vám s výberom vhodného pluginu pomôžeme. V prípade, že ste v článku nenašli modul, ktorý sami na webstránke vašej realitnej kancelárie používate, neváhajte nás kontaktovať. Radi ho do zoznamu doplníme.

Páčil sa vám článok? Odporučte ho známym.
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
Blogujeme o WordPresse a WooCommerce

Najnovšie články na našom blogu

Bezplatná konzultácia